субота, 5. април 2008.

Post na stadionu Partizana se nastavlja! (Zadržana bodovna razlika od +5)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde igrali su nerešeno 1:1 u 133. večitom derbiju. Prvi gol na meču 24. kola Meridian Superlige postigao je Igor Burzanović u 22. minutu, a izjednačio je Žuka u 29. minutu. Prednost "crno-belih" ostaje pet bodova, devet kola pre kraja šampionata.

Grobari su kao i obično napravili sjajnu atmosferu!

Današnji derbi, sve u svemu, može dobiti povoljnu ocenu. Viđena su 2 gola, mnoštvo prilika za gol na obe strane, pregršt uzbuđenja, nekoliko problematičnih odluka sudijske trojke, a u finišu utakmice desila se, najblaže rečeno, i jedna vrlo, vrlo diskutabilna odluka glavnog sudije Mažića
U 22. minutu utakmice 0:1. Opet je Partizanova odbrana napravila nekoliko „vezanih“ kikseva i „najzaslužnija“ je za vođstvo protivnika. Lopta je skakutala sa jedne na drugu stranu Partizanovog kaznenog prostora, naši odbrambeni igrači su je redom promašivali, a potom je Burzanović postigao pogodak za vođstvo gostiju.

U 30. minutu Partizan stiže do više nego zasluženog izjednačenja. Najpre je golman gostiju na jedvite jade zaustavio jedan oštar centaršut sa desne strane, izbio je loptu na suprotnu stranu, tamo je gostujući igrač Ninkov prigrabio loptu i kada se činilo da će uslediti kontranapad gostiju – fenomenalno je reagovao „Bambi“ Tošić! Napao je protivnika kao osica, uzeo mu loptu, krenuo paralelno sa gol aut-linijom, uputio je u srce šesnaesterca protivnika, a tamo je najprisebniji bio Žuka koji je iz prve, levicom, smestio loptu u donji levi ugao gola – 1:1 i erupcija oduševljenja kako na prepunom „jugu“, tako i među minimum 70% ljudi na „istoku“ i „zapadu“ koji su danas bili uz crno-bele!
Drugo poluvreme je donelo generalno manje kvalitetan fudbal nego u prvih 45 minuta.

Naš protivnik u celom drugom poluvremenu nije stvorio bukvalno nijednu jedinu šansu, ali je onda na scenu stupio glavni arbitar Mažić koji je u 89. minutu toliko ražestio i razgnevio igrače Partizana, da se činilo da se meč neće ni završiti! Đorđević je sa nekih 40-ak metara od našeg gola nespretno glavom uputio jednu loptu unazad ka našem šesnaestercu i odjednom se protivnički napadač Jestrović našao „1 na 1“ sa Božovićem.
Golman Partizana je istrčao izvan šesnaesterca, jestrović šutira ka golu (tj. pored gola) i maltene u trenutku kad je lopta već napuštala granicu igrališta dolazi do sudara Božovića Jestrovića. Da li je bilo faula ili nije – videće se najbolje na TV-snimku. A šta čini arbitar Mažić? On „mrtav-ladan“, sa udaljenosti od minimum 30 metara od mesta dešavanja (faula ili „faula“), svira penal za našeg protivnika!?! pomoćni arbitar ispod zapadne tribine (Tomičić) maše zastavicom glavnom sudiji Mažiću i signalizira mu da se sporni duel Božovića i igrača protivničke ekipe desio van Partizanovog kaznenog prostora. Slobodan udarac za našeg protivnika koji je potom usledio, bila je i najveća šansa našeg rivala u drugih 45 minuta, mada je lopta nakon slobodnog udarca otišla bar dva metra iznad gola Božovića.

Obojica trenera izjavili su da nisu videli šta se stvarno dogodilo nekoliko minuta pre kraja meča, kada je sudija prvo svirao penal, a potom promenio odluku.

"Stvarno nisam video sve što se dešavalo. Znam da je sudija prvo pokazao na belu tačku, a posle konsultacije sa pomoćnikom, svirao slobodan udarac. Takve stvari se dešavaju, ali ne često", naveo je Jokanović.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a mi ponovo nismo uspeli da pobedimo Crvenu zvezdu!
Kompletni rezultati 24. kola MLS Lige:
Bežanija - Smederevo 1:2
(Ranđelović 80 - Mudrinić 44, Mladenović 54)
Banat - Mladost 2:2
(Milošević 17, Urumov 48 - Prtenjak 21, Grkajac 66)
Bežanija 24 5 2 17 23:38 15
Već narednog vikenda nas očekuje gostovanje u Novom Sadu. Svima čije srce kuca za crno-bele boje pozivamo da pokažu da je Novi Sad oduvek bio „crno-beli grad“. Tri boda iz Novog Sada bi vrlo lako mogla da budu presudna u našoj borbi za jubilarnu 20. titulu šampiona.