понедељак, 28. април 2008.

OSVOJENA NLB LIGA!

Košarkaši Partizana odbranili su šampionsku titulu u NLB ligi, pošto su savladali Hemofarm, sa 69:51 (18:15, 22:12, 19:11, 10:13) u finalu završnog turnira u Ljubljani. Za najkorisnijeg igrača fajnal-fora proglašen je centar Partizana Nikola Peković, koji je predvodio "crno-bele" sa 22 poena. Partizan je trijumfom u "Tivoliju" postao prvi tim koji je odbranio titulu u regionalnom takmičenju.

Pred oko 1,200 gledalaca, utakmica Partizan - Hemofarm, ipak, nije bila na nivou finala, pre svega zbog slabe partije Vrščana, a "crno-beli" su je gotovo rešili već u drugoj četvrtini, kada su serijom koševa Tripkovića, Veličkovića i Palasija došli do dvocifrene prednosti.

Na poluvremenu je bilo 40:27 za Partizan, a Hemofarm u nastavku meča ni u jednom trenutku nije uspeo da ugrozi ubedljivo vođstvo novog-starog šampiona.

Najefikasniji na utakmici bio je Peković sa 22 poena, Uroš Tripković je postigao 13, a Vraneš 12. U slabom Hemofarmu, Stefan Marković je ubacio 11, a nervozni Rol Maršal 10.

Beogradski klub je za trijumf u Ljubljani dobio mali pehar NLB lige u trajno vlasništvo, a igrači i stručni štab tradicionalno zlatno prstenje. Za osvajanje titule Partizan je nagrađen sa 40.000 evra, dok je Hemofarmu pripalo 30.000. Što je još važnije, "crno-beli" su osvojili novih 15 bodova i praktično su osigurali trogodišnji ugovor sa Evroligom, koji bi trebalo da potpišu dogodine u ovo vreme.

Peković je potpuno zasluženo proglašen za MVP-a završnog turnira, posle 31 poena u teškoj utakmici sa Olimpijom i 22 protiv Hemofarma.

Partizan je tako impresivno završio sezonu u kojoj je iz 30 utakmica, računajući i fajnal-for u Ljubljani, pretrpeo samo dva poraza, a posle Kupa Radivoja Koraća i NLB lige, pokušaće da kompletira perfektnu sezonu titulom u nacionalnom šampionatu.

Trijumfom u ljubljanskoj dvorani Tivoli "crno-beli" su se takođe pridružili FMP-u, kao jedina dva tima koja imaju po dve titule u regionalnom takmičenju.

Partizan - Hemofarm 69:51 (18:15, 22:12, 19:11, 10:13)

Partizan: Milošević, Tripković 13, Božić, Borovnjak, Đurković, Peković 22, Palasio 9, Kecman 2, Vraneš 12, Veličković 6, Tepić 2, Vitkovac 3.
Hemofarm: Joksimović 5, Marjanović 9, Mačvan, Simonović, Marković 11, Savović, Borisov 2, Božović 5, Vukosavljević, Maršal 10, Pavković 7, Despotović 2.

Partizan zadržao +3

Fudbaleri Partizana zadržali su tri boda prednosti na vrhu Meridijan Superlige. "Crno-beli" su u okviru 27. kola pogotkom Tošića u finišu savladali u gostima Čukarički.

Partizan je osvojio tri boda na jednom od najtežih gostovanja u finišu sezone. Jedini gol na Banovom Brdu postigao je Zoran Tošić, u 83. minutu, na asistenciju Stevana Jovetića. Kapiten Partizana je prebacio odbranu Čukaričkog, poslao loptu u prazan prostor za
Tošića, koji izlazi sám ispred Isailovića i šalje loptu u mrežu.

U prvom poluvremenu "crno-beli" nisu impresionirali, najbolje šanse propustili su Dijara i Jovetić, ali je drugoj strani Aganović bio blizu vodećeg pogotka za domaće.

Ipak, u drugih 45 minuta Partizan je dominirao. Tošić je početkom drugog poluvremena, samo nekoliko minuta posle ulaska u igru, pogodio stativu, da bi u finišu doneo važnu pobedu timu Slaviše Jokanovića.