уторак, 22. април 2008.

Pobeda u Vršcu!

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu vršački Hemofarm sa 84:79 (28:21, 22:18, 17:15, 17:25) na derbi utakmici šestog kola Superlige Srbije.

Najzaslužniji za četvrtu pobedu crno-belih na isto toliko utakmica bio je Uroš Tripković, koji je postigao devet trojki i ukupno 29 poena. Tripković, koji je šest puta bio precizan van linije 6,25 metara u prvom poluvremenu, promašio je samo jedan od 10 šuteva za tri poena.Novica Veličković dodao je 18 poena za Partizan, dok su u Hemofarmu, koji je u dosadašnjem toku sezone zabeležio tri pobede i tri poraza, najefikasniji bili Rol Maršal sa 22 i Milan Mačvan sa 13.

Partizan je skoro sve vreme kontrolisao utakmicu, a Hemofarm je do izjednačenja stigao samo jednom u prvom poluvremenu i još jednom u poslednjoj četvrtini.Vrščani su, ipak, u samom finišu uspeli da zaostatak smanje na samo poen razlike (79:80), ali je pobedu aktuelnom šampionu doneo Milton Palasio, koji je pogodio sva četiri slobodna bacanja.