понедељак, 21. април 2008.

Pobeda Partizana!

Stadion Partizana, 12.000 gledalaca

Partizan - Borac 1:0 (Dijara 37)

Fudbaleri beogradskog Partizana savladali su u poslednjoj utakmici 26. kola ekipu Borca iz Čačka sa 1:0 i vratili se na prvo mesto na tabeli Meridijan Superlige na kojem su se nalazili od prvog dana prvenstvene trke. Jedini gol pred oko 12.000 ljudi na stadionu Partizana postigao je Senegalac Lamine Dijara na dodavanje Moreire u 37. minutu igre. 'Crno-beli' sedam kola pre kraja šampionata imaju tri boda više od drugoplasiranog tima na tabeli.

Utakmica igrana u Humskoj bila je neobična iz nekoliko razloga. Domaća ekipa, vidno umorna od derbija igranog prethodne srede, izašla je na teren bez nekoliko igrača, na tribinama se našlo više od deset hiljada ljudi a gosti iz Čačka su, kao i u svim mečevima sa 'crno-belima', igrali veoma angažovano i sa puno inspiracije.

Jokanoviću su nedostajali povređeni Rnić, Žuka i Jovetić, a Đorđević nije igrao zbog žutih kartona.

U prvom poluvremenu Partizan je bio bolji tim ali je praktično prvu pravu priliku na utakmici iskoristio Dijara osam minuta pre kraja poluvremena. Moreira, na ovoj utakmici kapiten Partizana, poslao je loptu 'u prazno' a Senegalac je pogodio pored golmana Radivojevića i Rendulića. Do kraja poluvremena Partizan je mogao i do ubedljivijeg vođstva ali je u nastavku slika na terenu bila potpuno drugačija.

Gosti su igrali znatno bolje a domaća ekipa je, uglavnom rutinski, čuvala minimalnu prednost. Lopta je često bila u blizini gola Mladena Božovića a najbolju priliku imao je Milovanović deset minuta pre kraja ali je sa desetak metara šutirao iznad prečke. I pored prosečne igre, u drugom poluvremenu prilično bezidejne, drugi put ove sezone jedan gol doneo je 'crno-belima' tri boda u duelu sa Čačanima koji ostaju na četvrtom mestu na tabeli.

U sledećem kolu Meridijan Superlige Partizan gostuje na Banovom brdu, a Borac dočekuje ekipu Crvene zvezde.

Partizan: M. Božović - Maletić, Vještica, Knežević, Obradović - Ednilson, Lazić (od 68. Jovanović), Tošić (od 52. Lazevski), Moreira - Dijara, Čadikovski (od 83. Mitrović)

Borac: Radivojević - Antić, Rendulić, Dmitrović, Poledica (od 77. Milovanović) - Krnjinac, Dragutinović, Kocić, Lazareski (od 46. Lazović) - Mugoša (od 55. Stojanović), Jevtić